Berzsenyi Dániel Könyvtár Gyermekkönyvtára

Hulladékcsökkentés

Könyvtárunk polcain az egész világ vár Rád. Ebben a menüpontban minden segítséget megkapsz ahhoz, hogy könnyen eligazodj e felfedezésre váró rengetegben.

Távolról is kereshetsz könyveink, lemezeink és filmjeink között online katalógusunkban és új könyveinket böngészheted virtuális polcainkon. Ha kíváncsi vagy arra, hogy mit ajánlunk számodra, nézd meg a korosztályodnak készített könyv-, film-, és zenei ajánlóinkat. Könyves témájú linkajánlóink más érdekes honlapokra kalauzolnak el.

 
Online katalógus
Könyvajánlók
Könyvajánlók piciknek
Könyvajánlók kisiskolásoknak
Könyvajánlók tiniknek
Könyvajánlók szülőknek
Sorozatajánló
Donászy Magda
Kányádi Sándor
Csukás István
Hulladékcsökkentés
Hans Christian Andersen
Bálint Ágnes
Új könyveink
Olvasóink ajánlják
Dedikált kötetek
 

 Európai Hulladékcsökkentési Hét 2020

 

Dyer, H.: Mondj nemet a műanyagra! Budapest: Centrál Kiadó, 2019. 127 p.

A kötet nem titkolt célja, hogy csökkentsük a műanyagfogyasztást, melyhez 101 javaslatot kapunk. Próbáljuk az új szokásokat beépíteni az életünkbe, ha valami nehezen megy, próbálkozzunk helyette mással. Tudatos odafigyeléssel a túlzott műanyag-felhasználás visszaszorítható.

Megtalálható a gyermekkönyvtár polcain az ismeretterjesztő könyvek között az 504 D 99-es jelzet alatt.

 

Eck, J.: 100 dolog, amit a földért tehetsz. Budapest: Centrál Kiadó, 2020. 223 p.

 A Földet megóvni gyermekként? Bizony lehet! A könyv játékosan tanítja a környezetvédelmet, hasznos tippeket, könnyen megvalósítható ötleteket ad a környezettudatosabbá váláshoz. Mert zöldnek lenni menő!

Megtalálható a gyermekkönyvtár polcain az ismeretterjesztő könyvek között az 504 E 12-es jelzet alatt.

 

Krith, A.: Kukkants bele! Mi történik a szeméttel? Budapest: Sanoma Média Budapest, 2014. 13 p.

Mi történik a szeméttel, ha eldobják? A keménytáblás könyv kihajtható fülecskéi alatt ott lapul a válasz a szétválogatásról, a szemét újrahasznosításáról, a lebomló szemétről, de aprólékosan megfigyelhetjük a szemétégetés folyamatát és választ kapunk arra is, hogy mi történik a nagyméretű szeméttel. Jó móka ez a kötet kis és nagy felfedezőknek egyaránt!

Megtalálható a gyermekkönyvtár polcain az ismeretterjesztő könyvek között az 504 F 94-es jelzet alatt.


 

Forgács Ildikó, Dózsa Tamás: Bolygóvigyázók kézikönyve. Budapest: Méry Ratio, 2014. 75 p.

A „bolygóvigyázás” nem könnyű feladat, főleg nem gyermekkorban. Viszont apró dolgokkal máris sokat tehetünk Földünk megóvásáért. Kapunk mindehhez hasznos tanácsokat, rajzos ábrákat, kísérletezhetünk és további böngésznivalóra (könyvek, filmek, weboldalak) is felhívja a figyelmünket.

Megtalálható a gyermekkönyvtár polcain az ismeretterjesztő könyvek között az 504 F 72-es jelzet alatt.

 

 

French, J.: Micsoda pazarlás! Budapest: HVG Kv. Junior, 2020. 72. p.

„Az emberiség soha ennyi szemetet nem termelt, mint manapság, és bolygónk ezt bizony megszenvedi. Hiszem, hogy ha mindenkiben tudatosul, mennyit árt a Földnek ez a sok szemét, akkor mindez megváltozhat. Remélem, sikerült átformálnom a hulladékról alkotott képet, hogy világunk tisztább és szebb hely legyen, ahol mindannyian boldogan élhetünk.” – olvasható a szerző bevezetésében. A kötetben kiválóan használható szemléltető ábrák találhatók tanításhoz is.

Megtalálható a gyermekkönyvtár polcain az ismeretterjesztő könyvek között az 504 F 92-es jelzet alatt.

 

 

Gévai Csilla: Nagyon zöld könyv. Budapest: Pozsonyi Pagony, 2019. 92 p.

Gyermekek számára érthetően, érdekesen szól a túlnépesedés, az ökológiai lábnyom fogalmáról. Olyan kérdésekre keresi a választ, hogy „Miért rossz, ha melegszik a földünk?” vagy „Mitől is apadhat a vízkészletünk?”, „Miket pazaroltunk eddig?” Nem pusztán fogalommagyarázatot kapunk, hanem megoldási javaslatokat, szemléletformálást is (pl. takarékosság, megújuló energia, szelektív hulladékgyűjtés), megszólítva szülőt és gyermekét, hangsúlyozva a személyes felelősségvállalást. A kötetet a szerző saját illusztrációi teszik teljessé.

Megtalálható a gyermekkönyvtár polcain az ismeretterjesztő könyvek között az 502 G 45-es jelzet alatt.

 

 

Kielne, D.: A világ műanyag nélkül. Budapest: Scolar, 2020. 47 p.

Elképzelhető a világ műanyag nélkül? A műanyag átok vagy áldás? Valódi műanyagnyomozó bőrébe bújva körbejárhatjuk a "mű anyaggal" kapcsolatos valamennyi kérdést. Ha van kedvünk, csatlakozhatunk a nagy műanyagkihíváshoz is saját vállalásokkal. Talán a könyvecske végére a gyermekek is meglelik a választ, lehet-e műanyag nélkül élni?

Megtalálható a gyermekkönyvtár polcain az ismeretterjesztő könyvek között az 504 K 45-es jelzet alatt.

 

 

Mandl Péter: Sári és Nemszemétke. Szentendre: Cerkabella, 2011. 36 p. 

A Sári és Nemszemétke igazából két könyv: fordulatos mese és ismeretterjesztő kézikönyv. Barkács, a buvacok és sok más furcsa lény varázslatos világot építenek – szemétből. Kalandjaik közben sok mindent megtudhatunk a pazarlásról, az újrahasznosításról. A könyvhöz tartozó munkafüzet néhány, a szereplőkhöz kapcsolódó újrahasznosított tárgy elkészítését mutatja be, melyet a család közös erővel megvalósíthat. A kötet 2011-ben megnyerte a Magyar Gyerekkönyvkiadók Egyesülete által meghirdetett Aranyvackor pályázat fődíját.

A mesekönyv megtalálható gyermekkönyvtárunk polcain az M 26-os jelzet alatt.

 

 

Trujillo, E.: Keresd meg, mi veszélyezteti a bolygónkat! Budapest: Napraforgó, 2010. 29 p.

5 éves kortól ajánlja a kiadó a Keresd meg sorozatot. A kötet sorra veszi azokat a környezeti tényezőket, amik veszélyt jelentenek a földi életre, például az időjárás- és éghajlatváltozás, a globális felmelegedés, az elektromos energia, a közlekedés vagy a mezőgazdaság. Az aprólékos, színes képek elmélyült böngészésre, apró feladatok keresésére is lehetőséget adnak, az egyik feladat a szájmaszkos emberek megtalálása.

Megtalálható a gyermekkönyvtár polcain az ismeretterjesztő könyvek között az 504 T 92-es jelzet alatt.

 

Trujillo, E.: Keresd meg az újrahasznosítható anyagokat! Budapest: Napraforgó, 2015. 29 p.

A Keresd meg sorozat egy következő darabja – szintén 5 éves kortól – a bolygónk védelme érdekében alkalmazandó három fő szabályt veszi sorra: a hulladékcsökkentést, az újrafelhasználást és az újrafeldolgozást. Az utolsó fejezetben ötleteket kapunk, hogyan adjunk új ruhát a háztartásban keletkezett dolgoknak, amik a szemétben végeznék. 

Megtalálható a gyermekkönyvtár polcain az ismeretterjesztő könyvek között az 504 T 92-es jelzet alatt.

Hozzászólok a témához


Copyright © 2011. Berzsenyi Dániel Könyvtár. Minden jog fenntartva.
Utolsó frissítés időpontja: 2024-04-02
beállítás kezdőlapként hozzáadás a kedvencekhez Impresszum Oldaltérkép
www.ysolutions.hu
A Te könyvtárad Szuper könyvek Események Oldjuk meg a házit! A Te életed Pihenő- és gondolkodósarok